statystyki szczegółowe

Aktualności

Pierwsze koty za płoty

• autor: szkolkapilkarska2012, 2014-08-30 12:06

"Pierwsze koty za płoty", tak można podsumować inauguracyjny mecz Naszej drużyny, która zainaugurowała z Olimpią Grudziądz 2004 w piątek 29/08/2014r. rozgrywki na poziomie wiekowym orlika. Jak na pierwszy mecz w lidze i debiut części chłopaków w pierwszych poważnych w życiu rozgrywkach było bojaźliwie i mocno przeciętnie w stosunku do tego co demonstrowaliśmy w meczach sparingowych przed sezonem. Recepta na przyszłość jedna, szybko musimy wrócić do tego co graliśmy wcześniej. Wracając do meczu, początek spotkania to wysoki presing i gra na połowie przeciwnika jednak brak decyzji i skuteczności kończy się na 10 metrów przed bramką Olimpii. W połowie pierwszej części strzał kapitana Macieja Michewicza z dalszej odległości i piłka grzęźnie w siatce ku radości zespołu (1:0). Od tego momentu cofamy się na własną połowę i oddajemy inicjatywę przeciwnikowi. Zespół Olimpii wychodzi wyżej do gry i po jednej z akcji doprowadza do remisu (1:1). Druga połowa zaczyna się podobnie, jak kończy się pierwsza, czyli od inicjatywy gry ze strony Olimpii. W konsekwencji Olimpia strzela drugą bramkę i wychodzi na prowadzenie(1:2). My próbujemy wrócić do gry i po jednej z akcji wznawiamy rozegranie gry rzutem rożnym piłka silnie grana w kierunku bramki rzez Mikołaja Kemskiego i o dziwo z piłką mija się obrońca, następnie bramkarz, a kolejny obrońca tak niefortunnie interweniuje, że pakuje piłkę do własnej bramki, mamy remis (2:2). Do końca meczu obydwa zespoły próbują tworzyć akcję, jednak żadna z nich nie przynosi nikomu już zdobyczy bramkowej. Mecz kończy się remisem 2:2 i podziałem punktów. Oby dalsza część sezonu przyniosła powrót do właściwej gry i radość z własnych umiejętności, po strzelanych bramkach. Sezon długi ..., więc głowy do góry i powodzenia.