Szkółka Piłkarska Książki - strona nieoficjalna

Na czwórkę w Skrwilnie...

• autor: szkolkapilkarska2012, 2015-01-25 14:30

W sobotę 24/01/2015r. udaliśmy się na turniej piłki nożnej halowej do Skrwilna. Wstępna faza grupowa skojarzyła Nasz zespół z następującymi czterema ekipami:

UKS SKRWA SKRWILNO - ZIELONI, UKS GOL BRODNICA - BIALI, DRWĘCA NOWE MIASTO, OLIMPIA GRUDZIĄDZ.

W pierwszym meczu spotkaliśmy się z gospodarzem turnieju, czyli UKS Skrwilno. Mimo wielu dogodnych sytuacji nie potrafiliśmy przed dłuższy czas znaleźć drogi do siatki Skrwy (obijanie słupków oraz poprzeczki bramki rywali), co niestety skrzętnie wykorzystali gospodarze turnieju, aplikując Nam 4 bramki. My niestety odpowiedzieliśmy tylko jednym trafieniem, kończymy z bagażem 4:1.

Drugi mecz to spotkanie z dobrze Nam znaną Olimpią Grudziądz, po dobrym spotkaniu wygrywamy 2:1 i notujemy pierwsze punkty w turniejowej zabawie. Mecz z Olimpią dał Nam wiarę w swoje umiejętności i przełamanie niemocy strzeleckiej.

Trzeci mecz to bezbramkowy remis z UKS Gol Brodnica Biali i pomimo wielu okazji tylko jeden punkcik w dorobku turniejowym.

Czwarta potyczka to gra z Drwęcą Nowe Miasto i znowu pomimo dobrej gry tylko remis po ostatnim gwizdku sędziego 2:2.

Kończymy potyczkę grupową na drugim miejscu awansując do dalszej części turnieju. Następnie los łączy Nasz zespół w 1/8 turnieju z mocną ekipą Lecha Rypin. Mecz toczy się jako obustronna "wymiana ciosów" i jest najlepszym występem Naszych chłopaków w tym turnieju. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widnieje remis 1:1, co powoduje konieczność rozstrzygnięcia spotkania serią rzutów karnych (po trzy z każdej ze stron). Wygrywamy "karniaki" 2:1 i jesteśmy w 1/2 Turnieju.

I tu już nie ma sentymentów trafiamy na UKS Gol Brodnica ZIELONI, przez 7 minut meczu tworzymy wzorcowe akcje, ale ponownie zawodzi skuteczność. Po jednym z wypadów podbramkowych Gol pakuje Nam piłkę do siatki, staramy się szybko odpowiedzieć i wrócić ponownie do gry. O dziwo podrażnieni stratą bramki Nasi zawodnicy szybko strzelają gola na remis. Jednak w końcówce spotkania błąd daje bramkę rywalom na 2:1 i niestety schodzimy minimalnie, ale jednak pokonani i kończą się marzenia o grze w finale. Ów wynik powoduje, iż gramy tylko i aż o 3 miejsce w Turnieju. Niestety z układu gry wynika, iż gramy "mecz po meczu" bez przerwy. Trafiamy w meczu o III lokatę na wypoczęty zespół gospodarzy, z którym mierzyliśmy się już w grupie i niestety zmęczenie daje górę, wobec czego po przegranej 3:1 kończymy z 4 miejscem w Turnieju Skrwilno Cup 2015.

Było blisko, momentami nieźle z fajną płynną i z pomysłową grą.

Najlepszym zawodnikiem zespołu został kapitan Maciej Michewicz - gratulujemy postawy.

Klasyfikacja końcowa:

I - UKS Lipno

II - UKS Gol Brodnica Zieloni

III - UKS Skrwilno Zieloni

IV - Zryw Książki

V - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie

VI - Lech Rypin

VII - Olimpia Grudziądz

VIII - Wicher Wielgie

IX - UKS Gol Brodnica Biali

X - UKS Skrwilno Biali

Gospodarzom dziękujemy za zaproszenie, rodzicom za transport i doping. A sami sobie uświadamiamy, że jeszcze dużo pracy przed Nami, aby móc grać jeszcze lepiej, dłużej i wygrywać w zawodach pewnie.

Już za tydzień w sobotę wybieramy się na zaproszenie kolegów z Ułanów Grudziądz na kolejny halowy turniej piłki nożnej.

Autor: Treść:pozostało znaków:

Mecze sparing. przed sezonem Jesień 2017

1) Stal Grudziądz - SPK 07/02/2021 ,

2) Chełminianka Chełmno - SPK 21/02/2021,

3) Włókniarz Toruń - SPK, 27/02/2021.

Drwęca Golub-DobrzyńZryw Książki
Drwęca Golub-Dobrzyń 4:1 Zryw Książki
2020-11-11, 12:00:00

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

pon.